Panel fotowoltaiczny - ile prądu produkuje?

Ilość energii wytwarzanej przez pojedynczy panel słoneczny zależy od jego parametrów i miejsca, w którym jest on zainstalowany. Jakie czynniki wpływają na ilość energii elektrycznej wytwarzanej przez pojedynczy panel słoneczny? Istnieje kilka elementów, które wpływają na ilość energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną, ale do analizy przydatne jest pogrupowanie ich w dwie kategorie:

• Charakterystyka samego panelu fotowoltaicznego,

• Dostęp do promieniowania słonecznego, jaki ma panel tam, gdzie jest zainstalowany.

Zamów bezpłatną wycenę!

Ile prądu produkuje jeden panel fotowoltaiczny?

Szacuje się, że większość paneli słonecznych dostępnych obecnie na rynku mieszkaniowym wytwarza od 250 W do 400 W każdy na godzinę. System fotowoltaiczny o mocy 1 kW może wytwarzać około 850 kWh energii elektrycznej rocznie.

Jak skuteczne są panele słoneczne?

Następujące czynniki wpływają na ilość energii elektrycznej generowanej przez Twoje panele fotowoltaiczne:

• Pojemność Maksymalna ilość energii elektrycznej, jaką system może wytworzyć w idealnych warunkach. Czasami nazywana „pojemnością znamionową” lub „mocą znamionową”, przyjmuje się, że wynosi 1000 watów (lub 1 kW) światła słonecznego na każdy metr kwadratowy panelu. Większość domowych systemów ma moc od 1 kW do 4 kW.

• Wydajność Ile światła słonecznego aparatura słoneczna może zamienić w energię elektryczną? Ponieważ warunki instalacji fotowoltaicznych nigdy nie są idealne, nigdy nie będą one w 100% wydajne. W rzeczywistości w większości przypadków ten parametr wynosi około 20%. Dostępne są panele o sprawności od 40% do 50%, ale zwykle są one bardzo kosztowne. Podsumowując, panele słoneczne o wyższej wydajności kosztują więcej, ale zajmują mniej miejsca na dachu.

• Materiały To, z czego wykonana jest instalacja, może również wpływać na jej wydajność. Panele monokrystaliczne wykorzystują krzem wyższej jakości, dzięki czemu są najbardziej wydajne pod względem wydajności i zajmowanej przestrzeni. Instalacje polikrystaliczne są nieco mniej wydajne, ale tańsze w zakupie.

Sprawdź ofertę!

Miejsce montażu

Kąt nachylenia dachu ma mniejszy wpływ na działanie panelu niż kierunek, w którym jest zwrócony. Najwyższa produkcja prądu ma miejsce, gdy instalacje słoneczne są skierowane na południe pod kątem od 30° do 45°. Ponadto dostępne światło słoneczne różni się w zależności od lokalizacji. To proste równanie pokazuje, jak światło słoneczne i specyfikacje paneli słonecznych zmieniają się w ilość generowanej energii. Powiedzmy, że w słoneczny dzień masz średnio 5 godzin bezpośredniego światła słonecznego. Pomnóż 5 godzin światła słonecznego x 300 watów z aparatury fotowoltaicznej = 1500 watów lub około 1,5 kilowatogodziny dziennie. To około 500-550 kilowatogodzin energii rocznie z każdego panelu na Twoim dachu.
Kontakt
Adres
ul. Gliwicka 33, 41-902 Bytom
Napisz do nas!