System odwróconej osmozy to rozwiązanie, na które planowałem się zdecydować od dłuższego czasu. Szukając producentów i dystrybutorów urządzeń do uzdatniania wody, trafiłem na stronę sklep.osmoza.pl.

Szereg pozytywnych opinii konsumentów odnośnie do kwestii współpracy z tym przedsiębiorstwem, a także jakości oferowanych na stronie produktów ostatecznie przekonały mnie do zakupu niezbędnych podzespołów. Jednym z nich był metalowy zbiornik ciśnieniowy (12 litrów). Recenzja została opracowana w celu weryfikacji obietnic producenta na podstawie indywidualnych doświadczeń z produktem.

Producent GlobalWater – podstawowe informacje

GlobalWater to jeden z czołowych producentów stacji zmiękczających, filtrów do wody czy zbiorników ciśnieniowych. Od 1993 r. przedsiębiorstwo zajmuje się systemami odwróconej osmozy, dostarczając na rynek wysokiej jakości rozwiązania. Z informacji zawartych na stronie możemy także dowiedzieć się, że produkty Global Water są sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych partnerów.

Renoma marki oraz wysokie zaufanie zarówno wśród konsumentów, jak i partnerów biznesowych działających na arenie międzynarodowej stawia firmę w roli rzetelnej, profesjonalnej, a także dbającej o najwyższą jakość oferowanych produktów.

Metalowy zbiornik ciśnieniowy 12 litrów – parametry techniczne

Po wcześniejszej konsultacji z pracownikiem firmy zdecydowałem się na pojemność 12 litrów (3,2 galona). Zbiornik posiada dedykowaną podstawkę znajdującą się w zestawie. Natomiast nie został dołączony do niego zawór, więc musiałem go dodatkowo zakupić.

Wysokość zbiornika wynosi 37 cm bez zaworu, natomiast średnica to ok. 28 cm. Na stronie producenta znajduje się ilustracja przedstawiająca poszczególne elementy systemu konstrukcyjnego. Metalowa obudowa wydaje się solidna, trwała i odporna na czynniki zewnętrze.

Montaż zbiornika

Przed pierwszym użyciem i instalacją zbiornika zostałem kompleksowo poinformowany o zasadach dotyczących montażu oraz sposobu użytkowania przez pracowników sklepu. Wszystkie niezbędne informacje zamieszczone są także w instrukcji obsługi.

Urządzenie nie było trudne w montażu i cały proces przebiegł względnie sprawnie. Należy zaznaczyć, że producent GlobalWater oferuje na ten sprzęt 2 lata gwarancji dla klientów indywidualnych.

Podsumowanie

Muszę przyznać, że zakup zbiornika ciśnieniowego od producenta Global Water był przemyślaną decyzją. Miałem świadomość, że firma dba o wysoką jakość wykonania, ale pozytywnie zaskoczyłem się także podejściem pracowników sklep.osmoza.pl w stosunku do klienta. Kompleksowe doradztwo w zakresie doboru zbiornika i wszystkich innych podzespołów (np. zaworu) to aspekt, który zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie.

Widać, że pracownicy firmy dysponują specjalistyczną wiedzą w zakresie parametrów technicznych poszczególnych produktów. Zbiornik użytkowany jest już od kilku miesięcy i kompleksowo spełnia swoją funkcję. Serdecznie polecam ten produkt do domowych systemów odwróconej osmozy.