Trudno wyobrazić sobie profesjonalny warsztat samochodowy bez obecności wysokiej jakości podnośnika. To narzędzie jest absolutnym niezbędnikiem w zakładach, które oferują szereg usług naprawczych, czy wulkanizacyjnych. Kilka miesięcy temu zdecydowałem się więc na wymianę dotychczas użytkowanego podnośnika na podnośnik dwukolumnowy 4T Invento EL240. Narzędzie zostało zakupione na stronie sklep.tiptopol.pl. Pracownicy sklepu pomogli w doborze odpowiedniego rozwiązania i klarownie wytłumaczyli istotę poszczególnych elementów specyfikacji. Kilkumiesięczne testy pozwoliły mi, jako właścicielowi warsztatu samochodowego, wysunąć pewne wnioski na temat podnośnika kolumnowego 4T od producenta INVENTO.

Podnośnik dwukolumnowy 4T – specyfikacja

Podnośnik kolumnowy 4T Invento to automatyczne urządzenie elektrohydrauliczne, które spełnia szereg niezbędnych norm jakościowych. Podnośnik wyposażony jest w specjalne zabezpieczenia, uwzględnione w dokumentacji CE. 4-tonowy udźwig pozwala wykonywać prace naprawcze zarówno na tradycyjnych autach osobowych, jak również dostawczych, czy terenowych. Producent zadbał także o automatyczną blokada wysokości podnośnika, która działa przy pomocy solidnych elektromagnesów.

 

Produkt dotarł do mnie po kilku dniach od złożenia zamówienia za pośrednictwem strony internetowej. Technicy terminowo wykonali prace montażowe, a cały proces przeprowadzania transakcji przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Kontakt ze sklepem Tip-Topol oceniam więc bardzo pozytywnie.

Podnośnik kolumnowy 4T Invento EL240 – dodatkowe informacje

Decydując się na zakup podnośnika, warto dokładnie przemyśleć, na jakich elementach specyfikacji najbardziej nam zależy. Ja  osobiście postawiłem na duży zasięg ramion, a także dodatkowe adaptery przedłużające, które pozwalają na realizację usług naprawczych i mechanicznych również w przypadku aut terenowych, czy dostawczych. Opisywany model EL420 spełnił moje oczekiwania pod kątem obu tych parametrów technicznych. Wysokość podnoszenia wynosi 1900 mm, a udźwig oscyluje w granicach 4000 kg. Specjalne adaptery pozwalają na przedłużenie wysokości podnoszenia o ok. 80 mm, co znacząco ułatwia pracę np. z autami typu SUV-y.

Czy Invento El240 to dobry podnośnik dwukolumnowy? – opinie pracowników

Kilkumiesięczne testy podnośnika pokazały, że produkty marki INVENTO naprawdę zasługują na duże wyróżnienie. Mimo wzmożonej eksploatacji narzędzia, podnośnik dwukolumnowy 4T nadal prezentuje się nienagannie i przede wszystkim kompleksowo spełnia swoją funkcję. Współpracę ze sprzedawcą sklep.tiptopol.pl również oceniam abrdzo pozytywnie. Widać, że przedsiębiorstwo selekcjonuje partnerów biznesowych i komponuje swój asortyment z uwzględnieniem najistotniejszych parametrów technicznych. Zakup podnośnika kolumnowego 4T Invento EL240 to inwestycja w komfort pracy przez długie lata. Zarówno ja, jak i pozostali pracownicy mojego warsztatu, jesteśmy zadowoleni z jego jakości.