Nie da się nie zauważyć, że społeczna świadomość dotycząca bezpieczeństwa na drodze stale rośnie. To z kolei skutkuje większym zainteresowaniem narzędziami, które pozwalają kontrolować stan trzeźwości. Alkomaty osobiste zapewniają szybką i łatwą możliwość sprawdzenia własnego stanu trzeźwości w dowolnym miejscu i czasie, co jest szczególnie przydatne przed prowadzeniem pojazdu. Profesjonalne przedsiębiorstwa coraz częściej wprowadzają na rynek rozwiązania dedykowane użytkownikom prywatnym.

Przykładem takiego producenta jest Alcofind, czyli firma należąca do koreańskiej spółki DA Tech Co. Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup alkomatu ich produkcji. Wybrałem model Pro x5, który udało mi się dokładnie przetestować pod kątem dokładności pomiarowej, szybkości pracy, wytrzymałości, reakcji na określone warunki pogodowe, czy innych funkcji. Pod uwagę wziąłem wszystkie parametry techniczne, które są istotne z punktu widzenia przeciętnego użytkownika.

Alkomat PRO x-5 – najważniejsze elementy specyfikacji

Alkomat PRO X-5+ to zaawansowane urządzenie, które oferuje nie tylko precyzyjne pomiary, ale także wygodę użytkowania i praktyczne funkcje. Wyposażony jest w platynowy elektrochemiczny sensor, odporny na potencjalne zanieczyszczenia powietrza wydychanego. Ten typ sensora zapewnia dokładność wyników pomiarów. Dodatkowo, wbudowany licznik pomiarów oraz dni do kolejnej kalibracji ułatwiają korzystanie ze sprzętu osobom, dla których zakup urządzenia pomiarowego jest nowością. Urządzenie doskonale sprawdzi się w roli pierwszego alkomatu – m.in. ze względu na intuicyjny interfejs. Oprócz tego, model Pro X-5 posiada kilka praktycznych udogodnień, tj. podświetlenie ustnika, czy automatyczna blokada po 500 pomiarach lub po 12 miesiącach użytkowania.

Model PRO x-5 – zakupy w sklepie polskie-centrum-kalibracji.pl

Zdecydowałem się na zakup alkomatu przez stronę polskie-centrum-kalibracji.pl, bo wiem, że to sprawdzony dystrybutor urządzeń pomiarowych. Firma od lat prowadzi sprzedaż internetową, dbając o to, aby każdy zamówiony alkomat został skalibrowany przed wysyłką do klienta. Ten aspekt jest niezwykle istotny i uczulam, aby zwracać na niego uwagę. Nieskalibrowany alkomat to dodatkowe koszta, a w przypadku nieświadomych, początkujących użytkowników także duże ryzyko. Zestaw dodatkowo zawiera ustniki wielorazowe, baterie, elegancki futerał, instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną, co zapewnia kompleksową i praktyczną obsługę tego urządzenia.

PRO x-5 – alkomat – czy warto?

Alkomat PRO X-5 to solidne narzędzie pomiarowe, które działa zgodnie z obietnicami producenta. Jego obsługa jest banalnie prosta, a czas poboru próbki trwa zaledwie 3 sekundy. Sprzęt jest odporny na niesprzyjające warunki pogodowe. Zakres pomiarowy wynosi od 0.00‰ do 5.00‰. Duży plus za długi czas pracy na bateriach oraz funkcję zapisywania ostatnich 10 wyników pomiarów, która pozwala użytkownikowi monitorować swoje wyniki. Alkomat Pro X-5 polecam każdemu, a w szczególności osobom, które nie miały dotychczas do czynienia z tego typu sprzętem.