Gracze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobre słuchawki gamingowe to klucz do osiągnięcia maksymalnego komfortu w trakcie rozgrywki. JBL Quantum 100 to model, który za sprawą doskonałego wyciszenia i czułego mikrofonu pozwala na oddanie się w pełni wydarzeniom w wirtualnym świecie. Czarny kolor sprawia, że słuchawki są uniwersalnym dodatkiem dla każdego gracza. To jeden z produktów reprezentujących linię dedykowaną graczom. Dodając brzmienie QuantumSOUND Signature, producenci zadbali o jak najlepszą jakość immersji.

JBL Quantum 100 – test

Słuchawki doskonale sprawdzają się podczas rozgrywek komputerowych. Każdy dźwięk wiąże się z ogromem detali, głębią, dynamiką i przestrzennością. Dzięki temu wrażenia z gier są jeszcze lepsze. Idealna synchronizacja sprawia, że masz możliwość współuczestniczenia w zróżnicowanych grach z pozostałymi uczestnikami oraz czuć się, jakbyś znajdował się w jednym miejscu z całą grupą. W tym modelu brak synchronizacji czy puste dźwięki Ci nie grożą. Dodatkowym atutem jest także funkcja “voice focus”, która dodatkowo wspomaga tryb kooperacji z innymi graczami. Oprócz tego recenzowany model wytłumia także wszelkie niepożądane hałasy z zewnątrz, co umożliwia jeszcze lepsze skupienie się na wydarzeniach na ekranie.

Sporym atutem jest fakt, że mikrofon w dowolnym momencie można wypiąć, co sprawia, że słuchawki zyskują dodatkową funkcjonalność. Można z nimi podróżować, spacerować czy trenować na siłowni. Jednak, gdy nadejdzie wieczór, wystarczy podpiąć mikrofon z powrotem, by w pełni oddać się światu gier komputerowych wraz z innymi uczestnikami. Słuchawki są zgodne zarówno z konsolami Xbox, PlayStation, jak i Nintendo Switch, co sprawia, że możliwości ich wykorzystania pozostają niemal nieograniczone. Recenzowany model będzie się doskonale sprawować po podpięciu do VR, Apple Maca czy urządzeń mobilnych. Wykazuje również kompatybilność z systemem dźwięku przestrzennego Windows Sonic.

Słuchawki wyposażone są w przewód o długości 1,2 m. Pasmo przenoszenia znajduje się w zakresie od 20 do nawet 20000 Hz. Impedancja wynosi 32 omy. Testowany model waży 220 g, co sprawia, że jak na swój gabaryt cechuje się stosunkowo niewielką masą. Zachodzi to za sprawą lekkich, a zarazem solidnych materiałów, które zostały wykorzystane do stworzenia tego egzemplarza. Co dość ciekawe, występujące w muszlach pianki zostały tak wyselekcjonowane, aby komfort nawet w trakcie wielogodzinnych rozrywek pozostał na jak najwyższym poziomie. Zapamiętują kształt uszu, co sprawia, że zawsze są idealnie dopasowane.

JBL Quantum 100 – recenzja

Jak wiadomo, gracze są bardzo wymagający w kwestii obrazu i dźwięku, jednak to właśnie oni są przede wszystkim zadowoleni są z JBL Quantum 100. Opinie użytkowników na temat tego modelu przedstawiają się bardzo pozytywnie. To doskonały wybór przede wszystkim do grania, jednak sprawdzi się także do innych czynności.

JBL Quantum 100 to ciekawy model słuchawek o klasycznym designie. Dobrze sprawdza się do grania, jednak ze spokojem może być wykorzystywany również do innych celów.