Zawodów, w których obecnie aktywnie wykorzystuje się laptop jako podstawowe narzędzie pracy można by wymienić wiele, nie widząc przy tym końca. Dynamiczny rozwój gospodarki połączony z włączeniem możliwości pracy zdalnej do tygodniowego grafiku pracowników spowodował, że coraz częściej poszukuje się odpowiedniego urządzenia do wykonywania swoich obowiązków. W tej kategorii wyróżnić należy przede wszystkim taką propozycję, która mimo upływu kolejnych lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród zainteresowanych. Jest nią laptop Lenovo ThinkPad T480s. Czy warto zdecydować się na jego zakup i jakie parametry należy szczególnie mieć na uwadze? Poniżej recenzja sprzętu, w której znajdziesz wszystkie odpowiedzi na takie pytania.

Laptop Lenovo ThinkPad T480s – specyfikacja techniczna

Estetyka w przypadku urządzeń elektronicznych zdecydowanie jest sprawą drugorzędną. Na pierwszym planie musi znajdować się wyposażenie techniczne, ponieważ to ono bezpośrednio decyduje o tym, czy dany sprzęt będzie sprawdzał się w czasie praktycznej pracy. Na samym początku należy więc przyjrzeć się specyfikacji technicznej laptopa Lenovo ThinkPad T480s. Solidny procesor jest podstawą pracy laptopa – w tym przypadku zapewnia szybkie i sprawne działanie całego systemu, bez zbędnych zacinek. Dysk twardy w formacie SSD to zdecydowanie najlepszy wariant, na jaki można zdecydować się w kategorii sprzętów biznesowych. Karta graficzna zintegrowana to oczywiście standard w takich urządzeniach. Do użytku producent Lenovo udostępnia trzy porty, w tym port USB 3.0, Thunderbolt oraz HDMI. Dodatkowo użytkownik może korzystać z czytnika kart SD, gdy zachodzi konieczność skorzystania z zewnętrznego dysku.

Laptop Lenovo ThinkPad T480s – dodatkowe informacje

Wartym uwagi elementem, który z pewnością znacznie ułatwia pracę w późnych godzinach jest możliwość dodatkowego podświetlenia klawiatury. Dzięki temu nie ma potrzeby dostarczania dodatkowego źródła światła. Pracę w trudniejszych warunkach ułatwia również matowe wykończenie matrycy. Jej przekątna to 14 cali, co plasuje laptop Lenovo ThinkPad T480s na dobrej pozycji wśród konkurencyjnych marek. Laptop poleasingowy to przynajmniej jedna godzina pracy na zasilaniu bateryjnym, co jest przyzwoitą wartością. Charakterystyczną cechą modelu ThinkPad jest obecność TrackPointu.

Czy warto zdecydować się na zakup laptopa Lenovo ThinkPad T480s?

Odpowiadając na to pytanie, należy przede wszystkim skupić się na faktach. Oczywiście da się obecnie znaleźć modele bardziej atrakcyjne pod względem wyglądu, jednak w użytku profesjonalnym może to nie mieć większego znaczenia. Dużo bardziej wartościowa jest natomiast specyfikacja techniczna, a ta w przypadku laptopa Lenovo ThinkPad T480s stoi na bardzo wysokim poziomie. Do połączeń wideo z innymi pracownikami (również podczas pracy zdalnej) w zupełności wystarczą wbudowane głośniki, kamera oraz mikrofon. Słowem – ten model kultowego już laptopa posiada wszystko to, czego można oczekiwać od dobrego urządzenia klasy biznesowej.