Prace przy obiektach budowlanych wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań zabezpieczających, dzięki którym postępy w pracy nie zostaną zniszczone przez negatywne warunki atmosferyczne, w tym szczególnie przez wilgoć i wodę. Opracowano jednak nowoczesne formy ochrony, w tym folie izolacyjne. Producent ERGIS oferuje wiele rozwiązań z tego zakresu, więc sprawdzono, czy są to propozycje godne uwagi.

Czym są folie izolacyjne?

Folie izolacyjne – producent dba, aby były to specjalne materiały stosowane w celu zapewnienia izolacji termicznej, akustycznej, paroszczelnej lub wodoodpornej. Są one projektowane tak, aby redukować przenikanie ciepła, dźwięku, pary wodnej lub wilgoci przez ściany, podłogi, dachy i inne powierzchnie. Należy przy tym wyróżnić przede wszystkim folie izolacyjne paroszczelne i folie izolacyjne wodoodporne. Folie izolacyjne paroszczelne to folie, które zapobiegają przenikaniu pary wodnej przez powierzchnie. Składają się z materiałów o niskiej przepuszczalności pary wodnej, które tworzą barierę chroniącą przed kondensacją i wilgocią. Folie paroszczelne są stosowane na ścianach, dachach i podłogach, aby zapobiegać powstawaniu pleśni, gniciu drewna i uszkodzeniom izolacji.

Natomiast folie izolacyjne wodoodporne chronią powierzchnie przed wnikaniem wody lub wilgoci. Zazwyczaj wykonane są z materiałów wodoodpornych lub mają dodatkową warstwę wodoodporną. Folie wodoodporne są stosowane na dachach, tarasach, fundamentach i innych narażonych na wilgoć powierzchniach, aby zapobiegać zalaniom i uszkodzeniom.

Folie budowlane – producent z ogromnym doświadczeniem

Wybierając rozwiązania, które mają zostać zastosowane przy budowie obiektów należy pamiętać o konieczności zapewnienia możliwie jak najwyższej jakości. Zdecydowanie nie ma więc miejsca na półśrodki, jako że od jakości zastosowanych rozwiązań zależy jakość całej budowli. Dobrą propozycją może być więc rozbudowana oferta ERGIS, związana z foliami izolacyjnymi. Producent ten uwagę zwraca przede wszystkim na jakość, dlatego rozwiązania prezentowane przez firmę są dopracowane pod każdym względem.

Folie izolacyjne – producent ERGIS

W ofercie doświadczonego producenta ERGIS znajduje się folia PVC IZOFOL, czyli folia hydroizolacyjna z polichlorku winylu, stworzona specjalnie do ochrony obiektów budowlanych i inżynierskich przed wilgocią i wodą. Grupa ERGIS opatentowała autorski system układania folii na powierzchniach o dużym kącie nachylenia, co dodatkowo wpływa na efekt końcowy prac. Biorąc pod uwagę to, jak drobiazgowo zostały przygotowane rozwiązania z wykorzystaniem folii budowlanych, można stwierdzić, że skorzystanie z szerokiej oferty firmy ERGIS jest dobrym ruchem. Podczas zakupu można wybrać spośród dwóch grubości folii, w zależności od specyfiki budowy danego obiektu oraz potrzeb z tym związanych. Zastosowanie folii jest możliwe również przy izolacji tuneli drogowych i kolejowych, a także parkingów.