Bezprzewodowe słuchawki zyskują ostatnimi czasy duże zainteresowanie użytkowników. Może być to spowodowane brakiem wejścia Jack 3,5 mm w najnowszych modelach, ale także po prostu wygoda związana z użytkowaniem tego typu sprzętu bez skrępowania kablami. JBL to znana marka produkująca zarówno słuchawki, jak i głośniki, dlatego ich produkty absolutnie nie są miłośnikom muzyki obce. Wśród popularnych modeli znalazł się JBL Live 500BT. Opinie użytkowników na jego temat są bardzo przychylne. Czym się wyróżniają te nauszne słuchawki bezprzewodowe w białym kolorze?

JBL Live 500BT – recenzja

W słuchawkach JBL Live 500BT dobrze sprawuje się akumulator. Na jednym ładowaniu zgodnie z założeniami producenta jest w stanie wytrzymać nawet do 30 godzin. To dość imponujące, gdyż sprzęt rzeczywiście sprawuje się niezwykle wydajnie w tej kwestii. Szczególnie biorąc pod uwagę, że ładowanie trwa jedynie 2 godziny. Istnieje możliwość zastosowania także superszybkiego ładowania. Trwa 15 minut i wystarcza na kolejne 2 godziny cieszenia się bezprzewodowymi możliwościami JBL. Kolejnym atutem jest możliwość podłączenia kabla audio, aby mimo rozładowanego akumulatora móc cieszyć się nielimitowanym odtwarzaniem plików.

Urządzenie wyposażone jest w technologie Ambient Aware i TalkThru, co sprawia, że możliwe jest wyraźniejsze słyszenie odgłosów otoczenia przy jednoczesnym nieprzerywaniu muzyki. Dzięki temu możliwe jest skupienie się na tym, co dzieje się wokół, w tym także na prowadzeniu rozmowy bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Oprócz tego recenzowany model posiada doskonałe brzmienie. Dzieje się tak za sprawą przetworników 50 mm, które mają niezwykle pozytywny wpływ na docierający do słuchacza dźwięk. Basy zostały nieco wzmocnione, a pojawiający się w utworach wokal ma czysty wydźwięk. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z Asystenta Google, a także Amazon Alexy, co sprawia, że możliwości są niemal nieograniczone. Aby włączyć odpowiednią funkcję, należy jedynie dotknąć powierzchnię słuchawki.

JBL Live 500BT – test wygody oraz nieco o konstrukcji i designie

Słuchawki JBL Live 500BT mają dość klasyczny design. Nie są zbyt toporne, co jest wielkim plusem, natomiast części nauszne z powodzeniem pokryją całą powierzchnię ucha, zapewniając tym samym lepsze wygłuszenie i czyste brzmienie. My JBL Headphones to darmowa aplikacja, która pozwala na personalizację wszelkich ustawień dźwięku, co sprawia, że użytkownik zawsze ma szansę na przeżywanie doznań dźwiękowych w dostosowany do siebie sposób.

Słuchawki zostały zaprojektowane w bardzo estetyczny sposób. Biel, w której zostały zachowane, zdaje się być jednym z najlepszych wyborów. Całość sprawia wrażenie bardzo nowoczesne, niemal futurystyczne. Pałąk, który dopasowuje się do kształtu głowy, został pokryty tkaniną, aby codzienne użytkowanie było jeszcze wygodniejsze. Nauszniki również są niezwykle komfortowe w noszeniu – umożliwiają to miękkie poduszki umieszczone w całej konstrukcji.

JBL Live 500BT to bardzo ciekawa propozycja. Ciekawy design, dobre brzmienie i bardzo przyzwoita cena stanowią atuty przemawiające za zakupem tego modelu.