Słuchawki JBL Tune 500BT z pewnością charakteryzują się designem wyjątkowym na tle innych propozycji. Czy jednak tylko wygląd je wyróżnia? Niezwykle estetyczne białe słuchawki skrywają w sobie coś więcej. Prezencja odzwierciedla jednak ich bogate wnętrze. Co bardzo istotne, są dobrze wytłumione, co sprawia, że w pełni można oddać się ulubionej muzyce, podcastowi czy rozmowie. Biorąc pod uwagę, że najnowsze modele telefonów produkowane są bez wejścia Jack 3,5 mm, dużym atutem jest tutaj bezprzewodowość urządzenia, a słuchawki łączą się z telefonem za sprawą Bluetooth. Zaawansowane technologie połączone ze znakomitymi komponentami sprawiają, że nie ma potrzeby używania dłoni, aby skutecznie odbierać połączenia telefoniczne.

JBL Tune 500BT – recenzja słuchawek od JBL

Możliwość długiego użytkowania na jednym naładowaniu będzie z pewnością sporym atutem modelu JBL Tune 500BT. Test wykonywany przez producenta zakłada, że może być to nawet do 16 godzin działania za sprawą zasilenia bateryjnego. Jest to tak naprawdę cały dzień nieprzerwanego użytkowania. Ładują się też dość szybko – 2 godziny. To oznacza, że założenia producenta mają bezpośrednie przełożenie na aspekty praktyczne. Oprócz tego oferowane jest także płynne przełączanie między różnorodnymi urządzeniami. Można słuchać ulubionych utworów na komputerze, by następnie sprawnie przełączyć się na telefon w celu odebrania połączenia.

Oczywiście, jak to w słuchawkach JBL można liczyć na charakterystyczne brzmienie. Ma cechy tego z sal koncertowych czy studiów nagraniowych. Basy wybrzmiewają dość mocno, a wokal jest niezwykle czysty. Sprawia to, że wrażenia ze słuchania muzyki za pośrednictwem tych słuchawek mogą być niemal tożsame niczym z prawdziwych eventów muzycznych. W tym przypadku jednak ma się ulubionych wykonawców zawsze przy sobie, bez konieczności czekania w kolejkach czy ścigania się z innymi fanami po bilety.

JBL Tune 500BT – opinie specjalistów i amatorów – czy słuchacze są zgodni?

Użytkownicy chwalą sobie wygodę użytkowania słuchawek. Jest to możliwe za sprawą bardzo ergonomicznego kształtu zarówno za sprawą pałąka pokrytego materiałem, jak i miękkich poduszek, które mają bezpośredni kontakt z uszami. Dzięki dobremu dopasowaniu nie ma poczucia zmęczenia ich noszeniem czy braku wygody. Jest to bardzo duży atut.

Średnica przetwornika wynosi 32 mm, dzięki czemu wrażenia dźwiękowe także są bardzo pozytywne. Ich dynamika to 95 dB, natomiast impedancja wynosi 32 omy. Pasmo przenoszenia zawiera się w zakresie 20-20000 Hz. Pozytywny wpływ na użytkowanie ma także możliwość regulacji głośności.

Model ten będzie idealny dla osób ceniących sobie wysokiej jakości dźwięk w połączeniu z wyjątkowym designem.