Każdy pewnie doznał kiedyś takiej chwili, w której obecność słuchawek stała się nieoceniona. Ważne jest wtedy, aby oprócz ulubionej muzyki odtwarzanej w dobrej jakości ich użytkowanie mogło zagwarantować także doskonałe wyciszenie dźwięków z otoczenia. Klasyczny design też stanowi pozytywnie odbierany aspekt, jednak producenci nie boją się sięgać po zaskakujące użytkowników nowości. Właśnie do nich należy JBL Tune 115 BT. Testy jakości skutecznie potwierdził, że te słuchawki będą dobrym zakupem. W recenzji mowa o kolorze czarnym, jednak istnieją także inne warianty: biały, granatowy i czerwony.

JBL Tune 115 BT – recenzja

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 115 BT to doskonała alternatywa dla osób nieposiadających wejścia Jack 3,5 mm w swoich telefonach. Zadowoleni będą też ci, którzy cenią sobie wygodę wiążącą się z brakiem przewodów, a nie ufają małym słuchawkom dousznym czy dokanałowym. Recenzowany model nie posiada przewodu wychodzącego do telefonu, jednak obie słuchawki są ze sobą połączone.

Na kablu znajduje się 3-przyciskowy pilot. Połączenie to jest dodatkowym zabezpieczeniem przed wypadnięciem słuchawki z ucha. Ma to także kolejny atut – podczas przerwy w słuchaniu sprzęt można swobodnie wyjąć i zawiesić na szyi, a specjalnie opracowany pałąk oraz magnetyczne końcówki sprawiają, że nie zsunie się. Wszystko to sprawia, że codzienne użytkowanie słuchawek jest jeszcze wygodniejsze.

W przypadku JBL Tune 115 BT opinie o pozytywnym wydźwięku pojawiają się nie tylko wśród biegaczy, którym dedykowany został recenzowany model. Słuchawki mają doskonały design, a czarny kolor nigdy nie wyjdzie z mody. Ciekawym i dość charakterystycznym dla JBL detalem jest pomarańczowy akcent na gumce, który bardzo płynnie przenika w kolor słuchawek. Podczas noszenia stanowi to niezauważalny szczegół, jednak w pewien sposób ożywia całość.

Słuchawki są dobrze wykonane, a sama kwestia wygłuszenia także sprawuje się poprawnie. Jak to w przypadku JBL, wokale cechują się niezwykłą czystością, a bas optymalną głośnością. JBL Tune 115 BT sprawdzą się przy różnego rodzaju aktywnościach, jak spacer, trening na siłowni czy bieganie po lesie. Wygodna konstrukcja sprawia, że słuchawka stabilnie trzyma się w uchu. Ponadto gumki można dostosować w zależności od potrzeb.

Słuchawki posiadają zamkniętą, dokanałową konstrukcję. Działają bezprzewodowo za sprawą transmisji Bluetooth. Posiadają złącze USB. Czas pracy określony przez producenta to 8 godzin i rzeczywiście tak się dzieje – nie ma na tej płaszczyźnie żadnych zaniedbań. Szybkie ładowanie natomiast trwa 2 godziny i 15 minut, co także jest miłym zaskoczeniem.

Dynamika wynosi 102 dB, a impedancja 16 omów, natomiast pasmo przenoszenia zawiera się w zakresie 20-20000 Hz. Dzieje się tak za sprawą 8,6-milimetrowych przetworników. Akustyka jest niezwykle zrównoważona, a samo brzmienie czyste. Dodatkowy atut całości stanowi możliwość regulacji głośności, odebrania telefonu czy zmiany piosenki z poziomu wbudowanego pilota. Obecność mikrofonu to kolejny plus.